Πρακτική Άσκηση Φοιτητών/τριών του Τμήματος Αγγλικής στο σχολείο μας

Κατά το χρονικό διάστημα από 01-11-2023 ως 22-12-2023 το σχολείο μας συμμετείχε στο πρόγραμμα ‘Πρακτική Άσκηση Φοιτητών/τριών του Τμήματος Αγγλικής’ που οργανώνεται από το Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Α.Π.Θ. παρέχοντας τη δυνατότητα σε 2 φοιτητές/τριες να πραγματοποιήσουν την πρακτική άσκησή τους. Συγκεκριμένα, η πρακτική άσκηση πραγματοποιήθηκε με την επίβλεψη της καθηγήτρια κ. Παπακυριακού Αγγελικής, η οποία καθοδηγούσε την ομάδα των δύο φοιτητριών/τών.

Ευχόμαστε η συμβολή του σχολείου μας στην πρακτική άσκηση των φοιτητριών να ήταν ουσιαστική σ’ αυτό το στάδιο των σπουδών τους αλλά και στην μελλοντική επαγγελματική σταδιοδρομία τους. Ευχόμαστε στις φοιτήτριες καλή τύχη και επιτυχίες στην ακαδημαϊκή και επαγγελματική τους ζωή

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...