Διακρίσεων συνέχεια στο Taekwon-Do

Μετά την πρώτη καταχωρημένη στον σχολικό μας ιστότοπο διάκριση του μαθητή του τμήματος Β1 Ακαλίδη Γιώργου ήρθε μια ακόμη μεγαλύτερη, ως αποτέλεσμα της αφοσίωσής του και της σκληρής του δουλειάς. Συμμετείχε και πέτυχε τεράστια διάκριση στο πρόσφατο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων / Νέων ανδρών – Νέων γυναικών / Ανδρών – Γυναικών 2024 που πραγματοποιήθηκε στο τριήμερο 16 με 18 Φεβρουαρίου 2024 στο Ωραιόκαστρο της Θεσσαλονίκης.

Πιο συγκεκριμένα, οι επιτυχίες του στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ήταν:

• 2ος στην κατηγορία Νέων ανδρών 3degree – Ασημένιο μετάλλιο
  • 5ος στο sparring στην κατηγορία Νέων ανδρών ως 69 κιλά

Το ακόμα σπουδαιότερο επίτευγμα του Γιώργου είναι ότι χάρει στο ασημένιο μετάλλιο που κατέκτησε γίνεται πια μέλος της εθνικής ομάδας για το Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα που θα γίνει στην Σλοβενία 15-22 Απριλίου.

Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουν την χαρά και τον θαυμασμό όλης της σχολικής κοινότητας. Γιώργο, συγχαρητήρια!!!

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...