Εκδηλώσεις για την επέτειο του ΌΧΙ

Την Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2023 και στο τέλος του διδακτικού ωραρίου αποδόθηκαν, όπως προβλέπονται, η σημαία στην σημαιοφόρο αλλά και οι τα αριστεία και βραβεία στους διακριθέντες κατά το προηγούμενο σχολικό έτος μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας. Στη συνέχεια, με φροντίδα της κας Κυριακοπούλου Παρασκευής και του κου Αλευρίδη Ιωάννη, ακολούθησε εκδήλωση για την επέτειο του “ΟΧΙ”, που διατυπώθηκε από τον Ελληνικό λαό την 28η Οκτωβρίου 1940 ως απάντηση στην ιταμή πρόταση-απαίτηση της τότε Ιταλικής φασιστικής κυβέρνησης και αποτέλεσε την έναρξη μιας νέας εποποιίας για το Ελληνικό Έθνος. Οι μαθητές και οι μαθήτριες που μετείχαν στη διοργάνωση της εκδήλωσης αλλά και όλοι/όλες που την παρακολούθησαν αξίζουν θερμών συγχαρητηρίων.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε στιγμές από την απονομή των βραβείων:

αλλά και την εκδήλωση/γιορτή που ακολούθησε:

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...